8 Haz 2014

YAZA HAZIRLIK YÜZ MASKELERİ

Gönderen DİDEM KILIÇ zaman: 07:46

                                                YAZA HAZIRLIK YÜZ MASKELERİ 

KURU CİLTLERDEN NASIL KORUNURUZ ?

Malum  kış ayına veda etmek üzere olduğumuz şu günlerde kışın yorgunluğunu atmak için cildinize bu iyilikleri mutlaka yapın.

Soğuk havanın cildimiz üzerindeki olumsuz etkileri saymakla bitmez: Kuruluk, sivilce, siyah nokta, kızarıklık… Bu pürüzlerden kurtulmak için yaz gelmeden cildimizi iyi bir bakıma almalıyız.
Cilt bakım uygulamasının temeli, cildi derinlemesine temizlemektir.
Siyah noktalar ve yağ bezlerinin temizliği yapılarak, cilt tipine ve problemine göre seçilen özel maske serum ve benzeri ürünlerle bakım tamamlanır.

Her cilt tipine uygun olan bu bakım özellikle iş hayatı stresinin ve sigaranın cildimize verdiği mat ve yorgun görünümü azaltmak içindir.

     
    Bunlardan Korunmak İçin:

  • Yüz ve vücudumuza, kurumaya engel olmak amacıyla kremli, yağlı sabun ve jeller kullanılmalıdır
  • Yüz ve vücut deri tipine uygun nemlendiriciler (gliserin, vazelin, üre, laktik asit, hyaluronik asit içerenler) her banyodan sonra uygulanmalı ve kuruluğa engel olunacak şekilde nemlendiriciler daha sık sürülmelidir.
  •  Kuru cilt tipi sabun bileşenleri içermeyen losyonlar ile temizlenmelidir
  •  Kışın deri tipine göre sıklığı ayarlanarak bitkisel kök hücreli jel, krem veya maskelerle derinin ölü tabakası yenilenmesi mutlaka sağlanmalıdır
  • Nemlendiriciyi dışarı çıkmadan önce değil, daha önce, en iyisi yatmadan önce uygulamak gerekir.
  • Kışın cildiniz pul pul dökülüyorsa, bunu fondöten ile kapatamazsınız hatta güneş aktivitesinin az olduğu bir dönemde peeling uygulanması daha doğru olacaktır.
  •  Ciltlerinin gereksinim duyduğu vitaminleri, antioksidanları, mineralleri; ve doymamış yağları vücuda alırlar; ve bu sayede kışın cilt bakımı daha etkili hale gelmiş olur. Omega-3 desteği kışın cilt bakımının etkisini arttıracaktır
  • Banyoda sıcaklığı düşürün ya da banyonuzun süresini kısaltın. Daha sonra çok iyi kurumasına dikkat edin. Islak kalan cilt de cilt kuruluğuna sebebiyet verebilmektedir.
  • Ellerinizin el bakım kremlerini sürdükten sonra 20-30 dakika streç film yada pudrasız cerrah eldiveniyle kapatılması gece bakımı şeklinde cildimizi güçlendirir
  •  Kışın cilt bakımında nelere dikkat ediyorsanız, el bakımında da aynı şeylere dikkat etmelisiniz; çünkü ellerin çatlamasını önlemek için de aynı kurallar geçerlidir. Ellerin çatlamasını önlemek için düzenli aralıklarla nemlendirici kullanılması gerekmektedir. Ellerin çatlamasını önlemek için, sıcak su ve yanlış sabunlarla el sabunlamaktan da kaçınmak gerekmektedir..

0 yorum:

Yorum Gönder

 

BİR OJE DİYARI Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review