23 Oca 2013

GÜZELLİK SIRLARI VE ÖNERİLERİ

Gönderen DİDEM KILIÇ zaman: 08:26

   GÜZELLİK SIRLARI NELERDİR ?

Saç maskesi
İki yemek kaşığı balı bir limondan elde ettiğiniz suyla karıştırarak saç maskenizi hazırlayabilirsiniz. Maskeyi kuru saçınıza sürüp 10 dakika beklettikten sonra saçınızı iyice durulayın.
Maskenin ardından saçlarınız dolgun ve parlak görünüm kazanacak.
Ne zaman kullanmalı: Bu karışımın haftada bir kez veya iki kez kullanılması uygun.
Saçlarınız uzunsa
Saçlarınızı yenileyin, değişik at kuyrukları yapabilir ya da farklı saç kesimleri de deneyebilirsiniz. Şekillendirici ürünlerin katkısını da gözardı etmemelisiniz. Bu ürünleri kullanarak her gün ya da iki günde bir saçınıza farklı bir şekil verebilirsiniz. Belki de saç renginiz! değiştirmenin zamanı gelmiştir. Bazı insanlar bu konuda çok tutucu davranırlar, değişiklikten adeta kaçarlar. Ten renginize ters düşmeyecek bir renk seçtiğiniz sürece renk değişikliği yapmanız yepyeni bir görünüme bürünmenizi sağlayacaktır.
Saç şeklinizden sıkılmaya başladıysanız ya da en son trendlere uymak istiyorsanız kuaförünüzün yardımıyla ya da kendi başınıza ufak tefek değişikliklerle farklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Kalıcı modellerle görünümünüze renk katabilirsiniz.
Farklı kesimler uygulayın
Yıllardır düz saç kullandıysanız kısa süreli su dalgası yaptırabilir, kendinize de saçlarınızı sarabilir, şekil verici kremler kullanabilirsiniz. Saçlarınız uzunsa değişik at kuyrukları yapabilir ya da farklı saç kesimleri deneyebilirsiniz. Şekillendirici ürünlerin katkısını da göz ardı etmemelisiniz.
Bu ürünleri kullanarak her gün yada iki günde bir saçınıza farklı bir şekil verebilirsiniz. Belki de saç renginizi değiştirmenin zamanı gelmiştir. Bazı insanlar bu konuda çok tutucu davranırlar, değişiklikten adeta kaçarlar.
Ten renginize ters düşmeyecek bir renk seçtiğiniz sürece renk değişikliği yapmanız yepyeni bir görünüme bürünmenizi sağlayacaktır.
Saçlar fön tutmuyorsa
Gerçekten de bazı saçlarda, uzun fönlerden sonra bile model hemen kayboluyor. Çok ince telli ya da çok kalın telli olanlar saçlarda böyle bir sorun olabilir. Eğer saç teliniz çok inceyse, hacim katan şampuanlardan kullanın. Ayrıca yıkamada saç kremini ya hiç kullanmayın ya da çok ekonomik kullanın.
Kalın telli saçlarda şekle girmekte zorlanırlar. Şampuanrdan sonra durulama gerektirmeyen saç kremleriyle bakım uygulayın. Fön çektirmeden önce, saçınızı bir miktar köpükleyin.
Sarışınlar için göz makyajı
Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biridir. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile çok etkileyici görünebilirsiniz. Eğer açık tenli ve sanşınsanız, karamel, kahve, gri ve krem rengi, size özellikle yakışacaktır. Önce açık ve rengi (yumuşak bir gri, kemik ya da kahve-rengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün. Göz kapağının üstüne ise kahverengi, bronz gibi daha koyu renkler kullanın. En koyu tonu da derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine sürün.
Göz kalemi çekme teknikleri
Gözleriniz birbirinden çok ayrı ise, çizgilerin çok kısa olması ve gözün dış sınırında hemen bitmesi gerekir. Çok küçük gözleri daha büyük göstermek için, kalemi göz kapağının hemen üstünden kalın bir hat olarak çekmelisiniz. Büyük gözlerde ise kalemi ince bir hat şeklinde çekmek çok daha iyi sonuç verecektir. Badem gözlüler ise kesinlikle gözlerinin bu şeklini gizlememeli; aksine, bu güzel şekli vurgulamak için, kalemi yukarı doğru çekmelidirler.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

BİR OJE DİYARI Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review